fbpx
Profesjonalne usługi
interaktywno-informatyczne
dla firm i nie tylko...
Profesjonalne strony internetowe

Profesjonalne strony internetowe nr 1 – jak je stworzyć i pozycjonować?

Profesjonalne strony internetowe… Strona internetowa to nie tylko wizytówka, ale także narzędzie marketingowe, które pozwala na pozyskiwanie i utrzymywanie klientów. Aby strona internetowa była skuteczna, musi być nie tylko ładna, ale także aktualna, funkcjonalna, bezpieczna i dostosowana do wymagań użytkowników i wyszukiwarek. Nie wystarczy więc założyć strony internetowej i zapomnieć o niej – trzeba ją regularnie aktualizować, monitorować i rozwijać. W tym celu warto skorzystać z profesjonalnej usługi tworzenia i opieki nad stronami WWW, która zapewni Ci spokój ducha i oszczędność czasu i pieniędzy.

Ale jak stworzyć i pozycjonować profesjonalną stronę internetową, która będzie wyróżniać się na tle konkurencji i przyciągać uwagę potencjalnych klientów? W tym artykule przedstawimy Ci kilka wskazówek i porad, które pomogą Ci w tym zadaniu. Zapraszamy do lektury!

Czym są profesjonalne strony internetowe?

Profesjonalna strona internetowa to taka, która spełnia następujące kryteria:

 • Jest zgodna z celami i oczekiwaniami biznesowymi właściciela. Strona internetowa powinna być dopasowana do branży, profilu i oferty firmy, a także do potrzeb i preferencji docelowej grupy odbiorców. Strona internetowa powinna być również spójna z innymi elementami identyfikacji wizualnej firmy, takimi jak logo, kolory, czcionki, slogan itp.
 • Jest atrakcyjna i nowoczesna pod względem graficznym i wizualnym. Strona internetowa powinna być zaprojektowana w taki sposób, aby przekazywać pozytywne emocje i wrażenia, budować zaufanie i wiarygodność, a także zachęcać do dalszego przeglądania i interakcji. Strona internetowa powinna być również zgodna z aktualnymi trendami i standardami projektowymi, takimi jak responsywność, minimalizm, czytelność, kontrast, animacje itp.
 • Jest funkcjonalna i użyteczna pod względem technicznym i treściowym. Strona internetowa powinna być łatwa w obsłudze i nawigacji, szybka w ładowaniu i działaniu, bezpieczna i stabilna, a także dostępna i kompatybilna z różnymi urządzeniami i przeglądarkami. Strona internetowa powinna również zawierać wartościową i interesującą treść, która odpowiada na pytania i problemy użytkowników, dostarcza im niezbędnych informacji i rozwiązań, a także zachęca do podjęcia pożądanej akcji, np. zakupu, kontaktu, rejestracji itp.
 • Jest optymalna i skuteczna pod względem SEO i marketingowym. Strona internetowa powinna być zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek, tak aby uzyskać wysoką pozycję i widoczność w wynikach wyszukiwania dla wybranych słów kluczowych i fraz. Strona internetowa powinna również wykorzystywać różne narzędzia i techniki marketingowe, takie jak analityka, remarketing, newsletter, media społecznościowe, blog, landing page, formularz kontaktowy, CTA, pop-up itp.

Jak stworzyć profesjonalną stronę internetową?

Aby stworzyć profesjonalną stronę internetową, potrzebujesz przynajmniej tych trzech rzeczy:

 • Profesjonalnej agencji interaktywnej lub freelancera, który zajmie się projektowaniem, programowaniem, optymalizacją i opieką nad Twoją stroną internetową. Możesz znaleźć takiego partnera w Internecie, np. na portalach z ofertami pracy lub opiniami, lub polecić się na znajomych lub klientów. Ważne jest, aby wybrać takiego wykonawcę, który ma doświadczenie i portfolio w branży, w której działasz, a także oferuje atrakcyjną cenę i warunki współpracy.
 • Profesjonalnego copywritera lub redaktora, który zajmie się tworzeniem, edytowaniem i optymalizacją treści na Twojej stronie internetowej. Możesz znaleźć takiego specjalistę w Internecie, np. na portalach z ofertami pracy lub opiniami, lub polecić się na znajomych lub klientów. Ważne jest, aby wybrać takiego twórcę, który ma doświadczenie i portfolio w branży, w której działasz, a także oferuje atrakcyjną cenę i warunki współpracy.
 • Profesjonalnego fotografa lub grafika, który zajmie się tworzeniem, edytowaniem i optymalizacją zdjęć i grafik na Twojej stronie internetową. Możesz znaleźć takiego artystę w Internecie, np. na portalach z ofertami pracy lub opiniami, lub polecić się na znajomych lub klientów. Ważne jest, aby wybrać takiego wykonawcę, który ma doświadczenie i portfolio w branży, w której działasz, a także oferuje atrakcyjną cenę i warunki współpracy.

Jeśli nie masz czasu, pieniędzy lub chęci na poszukiwanie i współpracę z tymi trzema osobami, możesz skorzystać z gotowych rozwiązań, takich jak kreatory stron internetowych, które umożliwiają stworzenie i edycję strony internetowej za pomocą prostego interfejsu typu “przeciągnij i upuść”. Nie musisz się znać na kodowaniu ani grafice. Wystarczy wybrać szablon, dodać treść i gotowe. Przykładami kreatorów stron są Wix, Webnode, Weebly i SITE123. Jednakże najczęściej takie strony nie koniecznie kwalifikują się do grupy profesjonalne strony internetowe.

Jak pozycjonować profesjonalną stronę internetową?

Aby pozycjonować profesjonalną stronę internetową, potrzebujesz przynajmniej tych dwóch rzeczy:

 • Profesjonalnej agencji SEO lub specjalisty, który zajmie się optymalizacją i promocją Twojej strony internetowej w wyszukiwarkach. Możesz znaleźć takiego partnera w Internecie, np. na portalach z ofertami pracy lub opiniami, lub polecić się na znajomych lub klientów. Ważne jest, aby wybrać takiego wykonawcę, który ma doświadczenie i portfolio w branży, w której działasz, a także oferuje atrakcyjną cenę i warunki współpracy.
 • Profesjonalnych narzędzi SEO, które mogą dostarczyć dane potrzebne do optymalizacji i monitorowania Twojej strony internetowej. Możesz znaleźć takie narzędzia w Internecie, np. na portalach z ofertami pracy lub opiniami, lub polecić się na znajomych lub klientów. Ważne jest, aby wybrać takie narzędzia, które są łatwe w obsłudze, aktualne, wiarygodne i skuteczne.

Optymalizacja i pozycjonowanie strony internetowej to proces, który składa się z wielu etapów i czynników. Nie można go opisać w jednym artykule, ponieważ jest to temat bardzo obszerny i złożony. Dlatego skupimy się tylko na kilku podstawowych zasadach i krokach, które mogą pomóc Ci w poprawieniu widoczności i popularności Twojej strony internetowej w wyszukiwarkach i którymi cechują się profesjonalne strony internetowe. Oto niektóre z nich:

 • Zbadaj rynek i konkurencję. Zanim zaczniesz optymalizować swoją stronę internetową, musisz wiedzieć, na jakie słowa kluczowe i frazy chcesz się pozycjonować, jakie są potrzeby i zainteresowania Twoich potencjalnych klientów, jakie są mocne i słabe strony Twojej strony internetowej i Twoich konkurentów, jakie są trendy i zmiany w branży i wyszukiwarkach. Możesz skorzystać z narzędzi takich jak Google Trends, Google Analytics, Google Search Console, Google Keyword Planner, SEMrush, Ahrefs i innych, które pomogą Ci w zebraniu i analizie danych.
 • Zoptymalizuj swoją stronę internetową pod kątem technicznym. Zadbaj o to, aby Twoja strona internetowa była szybka, stabilna, bezpieczna i dostępna. Możesz skorzystać z narzędzi takich jak Google PageSpeed Insights, GTmetrix, Pingdom, WebPageTest i innych, które pomogą Ci w diagnozowaniu i naprawianiu problemów związanych z wydajnością i jakością Twojej strony internetowej. Nie zapomnij o takich aspektach jak kompresja, minifikacja, buforowanie, CDN, HTTPS, SSL, AMP, PWA i innych, które mogą poprawić szybkość i bezpieczeństwo Twojej strony internetowej. Profesjonalne strony internetowe cechują się szybkością działania.
 • Zoptymalizuj swoją stronę internetową pod kątem treściowym. Zadbaj o to, aby Twoja strona internetowa była wartościowa, interesująca i angażująca dla użytkowników i wyszukiwarek. Możesz skorzystać z narzędzi takich jak Yoast SEO, Rank Math, SEO Writing Assistant i innych, które pomogą Ci w tworzeniu i edytowaniu treści zgodnie z zasadami SEO. Nie zapomnij o takich aspektach jak tytuł, meta opis, nagłówki, treść, słowa kluczowe, atrybuty, linki, obrazy, wideo, animacje i innych, które mogą poprawić jakość i atrakcyjność Twojej strony internetowej.
 • Promuj swoją stronę internetową w sieci. Zadbaj o to, aby Twoja strona internetowa była popularna i autorytatywna wśród użytkowników i wyszukiwarek. Możesz skorzystać z narzędzi takich jak Google My Business, Google Search Console, Google Ads, Facebook, Instagram, YouTube, Twitter, LinkedIn i innych, które pomogą Ci w budowaniu i utrzymywaniu relacji z użytkownikami, zdobywaniu i udzielaniu rekomendacji, linkowania i współpracy z innymi stronami internetowymi i innymi działaniami, które mogą poprawić popularność i autorytet Twojej strony internetowej.

Podsumowanie

Profesjonalne strony internetowe to takie, które spełniają kryteria związane z celami i oczekiwaniami biznesowymi, atrakcyjnością i nowoczesnością graficzną i wizualną, funkcjonalnością i użytecznością techniczną i treściową, optymalnością i skutecznością SEO i marketingową. Aby stworzyć i pozycjonować profesjonalną stronę internetową, potrzebujesz przynajmniej profesjonalnej agencji interaktywnej lub freelancera, profesjonalnego copywritera lub redaktora, profesjonalnego fotografa lub grafika, profesjonalnej agencji SEO lub specjalisty, profesjonalnych narzędzi SEO, a także kilku podstawowych zasad i kroków, które pomogą Ci w poprawieniu widoczności i popularności Twojej strony internetowej w wyszukiwarkach.

Profesjonalne strony internetowe Profesjonalne strony internetowe

Autor artykułu:

Asystent ds. AI

Asystent ds. AI

Coś o mnie? Kocham pisać wartościowe i ciekawe artykuły, dotyczące stron internetowych, ciekawostek z nimi związanych i na wiele podobnych tematów.